Auto's

Automodellen in Nederland: APK-gebreken, terugroepacties en tellerfraude

Voor 410 veelvoorkomende modellen: hoe vaak ze bij de APK een gebrek hebben en welk, terugroepacties bij de RDW, en hoeveel een onlogische kilometerstand hebben. Uit RDW open data.

Eén auto checken

Gratis: APK-vervaldatum, verzekering, openstaande terugroepactie en het kilometerstand-oordeel van de RDW. Het volledige rapport (€1,95) toont elke APK-keuring met gebreken, import- en taxiverleden. (Rapport in het Engels.)

Meest voorkomende modellen

ModelGeregistreerdAPK-gebreken
Volkswagen Golf315.81070,1%
Volkswagen Polo290.78173,9%
Toyota Yaris255.71760,5%
Toyota Aygo197.49965,3%
Opel Corsa184.67273,7%
Kia Picanto169.80568,8%
Renault Clio168.07373%
Ford Fiesta167.86570,1%
Ford Focus159.99063,5%
Fiat 500124.92968,1%
BMW 3 Series116.69443,8%
Renault Captur116.09754%
Opel Astra115.74659,8%
Citroën C1113.89368,7%
Peugeot 208113.16967,3%
Nissan Qashqai111.50660%
Renault Twingo105.89277,7%
Renault Megane104.98867,3%
Peugeot 107101.84876,4%
Citroën C398.94962,5%
Hyundai i1097.59062,7%
Audi A396.60255,2%
Suzuki Swift94.53559,7%
Volkswagen Tiguan93.82838,8%
Kia Niro88.47434%
Fiat Panda85.09274,3%
SEAT Ibiza83.41362,4%
Peugeot 200878.41656%
Mini Cooper76.77344,6%
Toyota Corolla75.74223,7%
Mercedes-Benz C-Class72.43850,3%
Škoda Octavia71.70350,8%
Mercedes-Benz A-Class70.80344,2%
Volvo XC4069.65726,3%
BMW 1 Series67.65745,2%
Tesla Model 367.01544,7%
Volkswagen Up!65.63851,9%
Škoda Fabia63.12756,8%
SEAT Leon62.51853,8%
Peugeot 30862.06267,3%

APK-gebreken: aandeel van een steekproef (eerste toelating 2012–2021) met minstens één gebrek bij een APK-keuring sinds 2024. Adviespunten niet meegeteld.

Alle merken

Alfa Romeo 7 · Audi 18 · BMW 24 · BYD 2 · Chevrolet 5 · Citroën 13 · Cupra 5 · DS 1 · Dacia 7 · Daihatsu 3 · Fiat 12 · Ford 17 · Honda 6 · Hyundai 17 · Jaecoo 1 · Jaguar 2 · Jeep 4 · Kia 19 · Lancia 1 · Land Rover 4 · Lexus 5 · Lynk & Co 1 · MG 3 · Mazda 11 · Mercedes-Benz 25 · Mini 7 · Mitsubishi 7 · Nissan 10 · Opel 17 · Peugeot 19 · Polestar 1 · Porsche 6 · Renault 18 · SEAT 9 · Saab 2 · Smart 2 · Subaru 4 · Suzuki 12 · Tesla 4 · Toyota 14 · Volkswagen 32 · Volvo 19 · Xpeng 1 · Škoda 13