Auto's · Fiat

Fiat Panda: veelvoorkomende problemen, APK-afkeur en terugroepacties

Er zijn 85.092 Fiat Panda's geregistreerd in Nederland, met een eerste toelating tussen 1982 en 2026.

In een steekproef van 400 auto's had 74,3% minstens één gebrek bij een APK-keuring sinds 2024, vaker dan gemiddeld (51,5% over alle modellen).

Het meest voorkomende gebrek is tyre tread depth insufficient (20,3% van de gekeurde auto's).

De RDW noemt 9 terugroepacties voor dit model; bij 1,6% van de geregistreerde auto's staat er nog een open.

2,2% heeft een kilometerstand die de RDW als onlogisch aanmerkt, een teken van een teruggedraaide teller.

Een specifieke Fiat Panda checken

Gratis: APK-vervaldatum, verzekering, openstaande terugroepactie en het kilometerstand-oordeel van de RDW. Het volledige rapport (€1,95) toont elke APK-keuring met gebreken, import- en taxiverleden. (Rapport in het Engels.)

Meest voorkomende APK-gebreken

GebrekAuto's
Tyre tread depth insufficient20,3%
Tyre pressure incorrect18%
Dipped beam incorrectly aimed12%
Number plate light not working (properly) / missing10,8%
Exhaust not gas-tight / exhaust gases discharged unsafely9,8%
Wipers give insufficient visibility9,5%
Brake or parking brake cable / outer cable defective9,5%
Tyre damaged9,3%
Shock absorber insecurely mounted6,5%
Indicator colour deviates or not permitted6%

Aandeel van 400 auto's in de steekproef (eerste toelating 2012–2021) met dit gebrek bij een APK-keuring sinds 2024. RDW Open Data: Geconstateerde Gebreken.

Veelvoorkomende adviespunten

Tyre(s) with tread depth of 1.6 to 2.5 mm14,8%
Mechanical brake parts show wear5,5%
Shock absorber leaking2,8%
Steering or kingpin ball joint wear up to 1.0 mm1%

Adviespunten worden bij de APK genoteerd, maar zijn geen afkeur.

Cijfers

Geregistreerd in Nederland85.092
Open terugroepactie (nog niet hersteld)1,6%
Onlogische kilometerstand2,2%
Gebruikt als taxi0%
Eerste toelating1982 tot 2026

Alle Fiat Panda personenauto's in het RDW-register, 2026-10-06.

Terugroepacties

GepubliceerdOnderdeelRisicoAuto's in NL
2026-08-14electrical systemserious165
2025-09-18brakes–317
2023-11-03airbags, seat belts and occupant protection–141
2020-05-11airbags, seat belts and occupant protection–0
2018-11-12steering–0
2016-01-13airbags, seat belts and occupant protection–1.036
2015-03-04airbags, seat belts and occupant protectionserious500
2014-09-23engine, fuel, lubrication and cooling–4.062
2013-07-05electrical system–24.105

Terugroepacties voor dit model bij de RDW; niet elke actie geldt voor elke auto. Check een kenteken om te zien of er een open staat.

Vragen

Hoe vaak wordt een Fiat Panda afgekeurd bij de APK?

In een steekproef van 400 auto's (eerste toelating 2012–2021) had 74,3% minstens één gebrek bij een APK-keuring sinds 2024, tegenover 51,5% over alle modellen.

Wat zijn veelvoorkomende problemen bij de Fiat Panda?

De meest voorkomende APK-gebreken zijn: tyre tread depth insufficient (20,3%), tyre pressure incorrect (18%), dipped beam incorrectly aimed (12%).

Heeft de Fiat Panda terugroepacties?

Ja, de RDW noemt 9 terugroepacties. Bij 1,6% van de geregistreerde auto's staat er nog een open. Check een specifieke auto op kenteken via factline.dev/vehicle.

Andere Fiat-modellen

500 · Punto · 500X · 500L · Ducato · Doblo · Seicento · Bravo · Tipo · Abarth · 600

Bron: RDW Open Data (Gekentekende voertuigen, Geconstateerde Gebreken, Terugroepacties), CC0. Modelindeling door Factline op basis van RDW-handelsbenamingen. English