Auto's · Hyundai

Hyundai i20: veelvoorkomende problemen, APK-afkeur en terugroepacties

Er zijn 44.709 Hyundai i20's geregistreerd in Nederland, met een eerste toelating tussen 2008 en 2026.

In een steekproef van 400 auto's had 62,3% minstens één gebrek bij een APK-keuring sinds 2024, vaker dan gemiddeld (51,5% over alle modellen).

Het meest voorkomende gebrek is tyre tread depth insufficient (16% van de gekeurde auto's).

De RDW noemt 5 terugroepacties voor dit model; bij 6% van de geregistreerde auto's staat er nog een open.

1,4% heeft een kilometerstand die de RDW als onlogisch aanmerkt, een teken van een teruggedraaide teller.

Een specifieke Hyundai i20 checken

Gratis: APK-vervaldatum, verzekering, openstaande terugroepactie en het kilometerstand-oordeel van de RDW. Het volledige rapport (€1,95) toont elke APK-keuring met gebreken, import- en taxiverleden. (Rapport in het Engels.)

Meest voorkomende APK-gebreken

GebrekAuto's
Tyre tread depth insufficient16%
Tyre pressure incorrect13%
Number plate light not working (properly) / missing11%
Dipped beam incorrectly aimed10,3%
Position light not working (properly)8,3%
Indicator colour deviates or not permitted8,3%
Wipers give insufficient visibility8%
Tyre damaged7,8%
Airbag/seatbelt warning indicates a fault4,8%
Brake light not working (properly)4,8%

Aandeel van 400 auto's in de steekproef (eerste toelating 2012–2021) met dit gebrek bij een APK-keuring sinds 2024. RDW Open Data: Geconstateerde Gebreken.

Veelvoorkomende adviespunten

Tyre(s) with tread depth of 1.6 to 2.5 mm12,8%
Mechanical brake parts show wear4,5%
Shock absorber leaking2,8%
Steering or kingpin ball joint wear up to 1.0 mm1,5%

Adviespunten worden bij de APK genoteerd, maar zijn geen afkeur.

Cijfers

Geregistreerd in Nederland44.709
Open terugroepactie (nog niet hersteld)6%
Onlogische kilometerstand1,4%
Gebruikt als taxi0%
Eerste toelating2008 tot 2026

Alle Hyundai i20 personenauto's in het RDW-register, 2026-10-06.

Terugroepacties

GepubliceerdOnderdeelRisicoAuto's in NL
2026-06-15brakesserious3.576
2025-08-11engine, fuel, lubrication and cooling–4.751
2025-05-16brakes–1.234
2021-02-18electrical systemserious268
2021-01-07electrical system–38

Terugroepacties voor dit model bij de RDW; niet elke actie geldt voor elke auto. Check een kenteken om te zien of er een open staat.

Vragen

Hoe vaak wordt een Hyundai i20 afgekeurd bij de APK?

In een steekproef van 400 auto's (eerste toelating 2012–2021) had 62,3% minstens één gebrek bij een APK-keuring sinds 2024, tegenover 51,5% over alle modellen.

Wat zijn veelvoorkomende problemen bij de Hyundai i20?

De meest voorkomende APK-gebreken zijn: tyre tread depth insufficient (16%), tyre pressure incorrect (13%), number plate light not working (properly) / missing (11%).

Heeft de Hyundai i20 terugroepacties?

Ja, de RDW noemt 5 terugroepacties. Bij 6% van de geregistreerde auto's staat er nog een open. Check een specifieke auto op kenteken via factline.dev/vehicle.

Andere Hyundai-modellen

i10 · Kona · Tucson · i30 · iX20 · iX35 · Getz · Atos-Prime · IONIQ5 · Ioniq · Inster · Santa Fe · Matrix · Bayon · IONIQ6

Bron: RDW Open Data (Gekentekende voertuigen, Geconstateerde Gebreken, Terugroepacties), CC0. Modelindeling door Factline op basis van RDW-handelsbenamingen. English