Auto's · Volkswagen

Volkswagen Passat: veelvoorkomende problemen, APK-afkeur en terugroepacties

Er zijn 60.794 Volkswagen Passat's geregistreerd in Nederland, met een eerste toelating tussen 1973 en 2026.

In een steekproef van 399 auto's had 54,1% minstens één gebrek bij een APK-keuring sinds 2024, ongeveer even vaak als gemiddeld (51,5% over alle modellen).

Het meest voorkomende gebrek is tyre tread depth insufficient (13,3% van de gekeurde auto's).

De RDW noemt 30+ terugroepacties voor dit model; bij 6,3% van de geregistreerde auto's staat er nog een open.

2,3% heeft een kilometerstand die de RDW als onlogisch aanmerkt, een teken van een teruggedraaide teller.

Een specifieke Volkswagen Passat checken

Gratis: APK-vervaldatum, verzekering, openstaande terugroepactie en het kilometerstand-oordeel van de RDW. Het volledige rapport (€1,95) toont elke APK-keuring met gebreken, import- en taxiverleden. (Rapport in het Engels.)

Meest voorkomende APK-gebreken

GebrekAuto's
Tyre tread depth insufficient13,3%
Tyre pressure incorrect13%
Dipped beam incorrectly aimed10%
Tyre damaged4,8%
Wipers give insufficient visibility4,3%
Brake disc badly corroded3,8%
Excessive leak of other fluids3,3%
Seatbelt damaged3%
Spring broken or cracked2,8%
Position light not working (properly)2%

Aandeel van 399 auto's in de steekproef (eerste toelating 2012–2021) met dit gebrek bij een APK-keuring sinds 2024. RDW Open Data: Geconstateerde Gebreken.

Veelvoorkomende adviespunten

Tyre(s) with tread depth of 1.6 to 2.5 mm16,3%
Mechanical brake parts show wear7,5%
Shock absorber leaking1,8%
Steering or kingpin ball joint wear up to 1.0 mm0,3%

Adviespunten worden bij de APK genoteerd, maar zijn geen afkeur.

Cijfers

Geregistreerd in Nederland60.794
Open terugroepactie (nog niet hersteld)6,3%
Onlogische kilometerstand2,3%
Gebruikt als taxi1,6%
Eerste toelating1973 tot 2026

Alle Volkswagen Passat personenauto's in het RDW-register, 2026-10-06.

Terugroepacties

GepubliceerdOnderdeelRisicoAuto's in NL
2026-03-16airbags, seat belts and occupant protectionserious14.290
2025-06-17airbags, seat belts and occupant protectionserious388
2024-01-12brakesserious1
2023-05-30airbags, seat belts and occupant protectionserious2
2022-10-04airbags, seat belts and occupant protectionserious1
2022-04-08electrical systemserious232
2022-03-22engine, fuel, lubrication and cooling–145
2021-10-20airbags, seat belts and occupant protectionserious30
2021-09-13brakesserious29
2021-04-14electrical system–14
2021-02-23steering–0
2020-06-05airbags, seat belts and occupant protection–6
2020-03-27brakesserious125
2020-01-02other–1
2019-11-14airbags, seat belts and occupant protectionserious629

Terugroepacties voor dit model bij de RDW; niet elke actie geldt voor elke auto. Check een kenteken om te zien of er een open staat.

Vragen

Hoe vaak wordt een Volkswagen Passat afgekeurd bij de APK?

In een steekproef van 399 auto's (eerste toelating 2012–2021) had 54,1% minstens één gebrek bij een APK-keuring sinds 2024, tegenover 51,5% over alle modellen.

Wat zijn veelvoorkomende problemen bij de Volkswagen Passat?

De meest voorkomende APK-gebreken zijn: tyre tread depth insufficient (13,3%), tyre pressure incorrect (13%), dipped beam incorrectly aimed (10%).

Heeft de Volkswagen Passat terugroepacties?

Ja, de RDW noemt 30 terugroepacties. Bij 6,3% van de geregistreerde auto's staat er nog een open. Check een specifieke auto op kenteken via factline.dev/vehicle.

Andere Volkswagen-modellen

Golf · Polo · Tiguan · Up! · T-Roc · Touran · ID.3 · T-Cross · ID.4 · Fox · Caddy · Taigo · Transporter · California · Kombi

Bron: RDW Open Data (Gekentekende voertuigen, Geconstateerde Gebreken, Terugroepacties), CC0. Modelindeling door Factline op basis van RDW-handelsbenamingen. English