Auto's · SEAT

SEAT Mii: veelvoorkomende problemen, APK-afkeur en terugroepacties

Er zijn 20.602 SEAT Mii's geregistreerd in Nederland, met een eerste toelating tussen 2011 en 2022.

In een steekproef van 400 auto's had 60,5% minstens één gebrek bij een APK-keuring sinds 2024, vaker dan gemiddeld (51,5% over alle modellen).

Het meest voorkomende gebrek is tyre pressure incorrect (19,8% van de gekeurde auto's).

De RDW noemt 5 terugroepacties voor dit model; bij 0,7% van de geregistreerde auto's staat er nog een open.

1,4% heeft een kilometerstand die de RDW als onlogisch aanmerkt, een teken van een teruggedraaide teller.

Een specifieke SEAT Mii checken

Gratis: APK-vervaldatum, verzekering, openstaande terugroepactie en het kilometerstand-oordeel van de RDW. Het volledige rapport (€1,95) toont elke APK-keuring met gebreken, import- en taxiverleden. (Rapport in het Engels.)

Meest voorkomende APK-gebreken

GebrekAuto's
Tyre pressure incorrect19,8%
Tyre tread depth insufficient14%
Dipped beam incorrectly aimed13%
Wipers give insufficient visibility7,5%
Disc/drum brake binding7%
Number plate light not working (properly) / missing6,8%
Tyre damaged5%
Position light not working (properly)5%
Airbag/seatbelt warning indicates a fault4,8%
Dipped/main beam not working (properly)3,5%

Aandeel van 400 auto's in de steekproef (eerste toelating 2012–2021) met dit gebrek bij een APK-keuring sinds 2024. RDW Open Data: Geconstateerde Gebreken.

Veelvoorkomende adviespunten

Tyre(s) with tread depth of 1.6 to 2.5 mm14,8%
Mechanical brake parts show wear4,5%
Steering or kingpin ball joint wear up to 1.0 mm1%
Shock absorber leaking1%

Adviespunten worden bij de APK genoteerd, maar zijn geen afkeur.

Cijfers

Geregistreerd in Nederland20.602
Open terugroepactie (nog niet hersteld)0,7%
Onlogische kilometerstand1,4%
Gebruikt als taxi0%
Eerste toelating2011 tot 2022

Alle SEAT Mii personenauto's in het RDW-register, 2026-10-06.

Terugroepacties

GepubliceerdOnderdeelRisicoAuto's in NL
2017-12-28bodywork–351
2016-10-19bodywork–1
2016-08-04doors, bonnet and tailgateserious748
2015-09-07airbags, seat belts and occupant protectionserious4
2013-05-22airbags, seat belts and occupant protectionserious568

Terugroepacties voor dit model bij de RDW; niet elke actie geldt voor elke auto. Check een kenteken om te zien of er een open staat.

Vragen

Hoe vaak wordt een SEAT Mii afgekeurd bij de APK?

In een steekproef van 400 auto's (eerste toelating 2012–2021) had 60,5% minstens één gebrek bij een APK-keuring sinds 2024, tegenover 51,5% over alle modellen.

Wat zijn veelvoorkomende problemen bij de SEAT Mii?

De meest voorkomende APK-gebreken zijn: tyre pressure incorrect (19,8%), tyre tread depth insufficient (14%), dipped beam incorrectly aimed (13%).

Heeft de SEAT Mii terugroepacties?

Ja, de RDW noemt 5 terugroepacties. Bij 0,7% van de geregistreerde auto's staat er nog een open. Check een specifieke auto op kenteken via factline.dev/vehicle.

Andere SEAT-modellen

Ibiza · Leon · Arona · Ateca · Altea · Tarraco · Arosa · Alhambra

Bron: RDW Open Data (Gekentekende voertuigen, Geconstateerde Gebreken, Terugroepacties), CC0. Modelindeling door Factline op basis van RDW-handelsbenamingen. English