Auto's · Toyota

Toyota Auris: veelvoorkomende problemen, APK-afkeur en terugroepacties

Er zijn 57.268 Toyota Auris's geregistreerd in Nederland, met een eerste toelating tussen 2007 en 2020.

In een steekproef van 399 auto's had 69,9% minstens één gebrek bij een APK-keuring sinds 2024, vaker dan gemiddeld (51,5% over alle modellen).

Het meest voorkomende gebrek is number plate light not working (properly) / missing (22,3% van de gekeurde auto's).

De RDW noemt 16 terugroepacties voor dit model; bij 2,9% van de geregistreerde auto's staat er nog een open.

2% heeft een kilometerstand die de RDW als onlogisch aanmerkt, een teken van een teruggedraaide teller.

Een specifieke Toyota Auris checken

Gratis: APK-vervaldatum, verzekering, openstaande terugroepactie en het kilometerstand-oordeel van de RDW. Het volledige rapport (€1,95) toont elke APK-keuring met gebreken, import- en taxiverleden. (Rapport in het Engels.)

Meest voorkomende APK-gebreken

GebrekAuto's
Number plate light not working (properly) / missing22,3%
Wipers give insufficient visibility14%
Dipped beam incorrectly aimed12%
Tyre tread depth insufficient11%
Tyre pressure incorrect10,8%
Tyre damaged9%
Dipped/main beam not working (properly)8%
Indicator colour deviates or not permitted7%
Brake light not working (properly)4,8%
Disc/drum brake binding4,3%

Aandeel van 399 auto's in de steekproef (eerste toelating 2012–2021) met dit gebrek bij een APK-keuring sinds 2024. RDW Open Data: Geconstateerde Gebreken.

Veelvoorkomende adviespunten

Tyre(s) with tread depth of 1.6 to 2.5 mm11,8%
Mechanical brake parts show wear4,5%
Shock absorber leaking1%
Steering or kingpin ball joint wear up to 1.0 mm0,3%

Adviespunten worden bij de APK genoteerd, maar zijn geen afkeur.

Cijfers

Geregistreerd in Nederland57.268
Open terugroepactie (nog niet hersteld)2,9%
Onlogische kilometerstand2%
Gebruikt als taxi1,2%
Eerste toelating2007 tot 2020

Alle Toyota Auris personenauto's in het RDW-register, 2026-10-06.

Terugroepacties

GepubliceerdOnderdeelRisicoAuto's in NL
2025-01-06engine, fuel, lubrication and cooling–165
2023-12-01engine, fuel, lubrication and coolingserious835
2021-06-21engine, fuel, lubrication and cooling–597
2021-03-29engine, fuel, lubrication and cooling–388
2020-09-14electrical systemserious74
2020-04-13airbags, seat belts and occupant protection–252
2019-07-15engine, fuel, lubrication and coolingserious5
2019-01-04engine, fuel, lubrication and coolingserious16.994
2019-01-03engine, fuel, lubrication and coolingserious39.836
2018-07-18airbags, seat belts and occupant protectionserious1.511
2016-07-19engine, fuel, lubrication and coolingserious49.166
2016-04-06electrical system–27.458
2015-09-10electrical system–20.477
2015-02-23engine, fuel, lubrication and cooling–430
2013-02-14axles, wheels and tyresserious15.005

Terugroepacties voor dit model bij de RDW; niet elke actie geldt voor elke auto. Check een kenteken om te zien of er een open staat.

Vragen

Hoe vaak wordt een Toyota Auris afgekeurd bij de APK?

In een steekproef van 399 auto's (eerste toelating 2012–2021) had 69,9% minstens één gebrek bij een APK-keuring sinds 2024, tegenover 51,5% over alle modellen.

Wat zijn veelvoorkomende problemen bij de Toyota Auris?

De meest voorkomende APK-gebreken zijn: number plate light not working (properly) / missing (22,3%), wipers give insufficient visibility (14%), dipped beam incorrectly aimed (12%).

Heeft de Toyota Auris terugroepacties?

Ja, de RDW noemt 16 terugroepacties. Bij 2,9% van de geregistreerde auto's staat er nog een open. Check een specifieke auto op kenteken via factline.dev/vehicle.

Andere Toyota-modellen

Yaris · Aygo · Corolla · RAV4 · C-HR · Prius · Verso · Avensis · Starlet · BZ4X · Urban Cruiser · Iq · Land Cruiser

Bron: RDW Open Data (Gekentekende voertuigen, Geconstateerde Gebreken, Terugroepacties), CC0. Modelindeling door Factline op basis van RDW-handelsbenamingen. English