Auto's · Škoda

Škoda Citigo: veelvoorkomende problemen, APK-afkeur en terugroepacties

Er zijn 20.164 Škoda Citigo's geregistreerd in Nederland, met een eerste toelating tussen 2011 en 2022.

In een steekproef van 399 auto's had 56,1% minstens één gebrek bij een APK-keuring sinds 2024, ongeveer even vaak als gemiddeld (51,5% over alle modellen).

Het meest voorkomende gebrek is tyre pressure incorrect (15,3% van de gekeurde auto's).

De RDW noemt 6 terugroepacties voor dit model; bij 1,5% van de geregistreerde auto's staat er nog een open.

1,4% heeft een kilometerstand die de RDW als onlogisch aanmerkt, een teken van een teruggedraaide teller.

Een specifieke Škoda Citigo checken

Gratis: APK-vervaldatum, verzekering, openstaande terugroepactie en het kilometerstand-oordeel van de RDW. Het volledige rapport (€1,95) toont elke APK-keuring met gebreken, import- en taxiverleden. (Rapport in het Engels.)

Meest voorkomende APK-gebreken

GebrekAuto's
Tyre pressure incorrect15,3%
Tyre tread depth insufficient12%
Dipped beam incorrectly aimed10%
Number plate light not working (properly) / missing9%
Wipers give insufficient visibility7,3%
Tyre damaged6,8%
Disc/drum brake binding5,5%
Airbag/seatbelt warning indicates a fault3,5%
Position light not working (properly)3,3%
Wheel bearing wear/damage audible or noticeable3%

Aandeel van 399 auto's in de steekproef (eerste toelating 2012–2021) met dit gebrek bij een APK-keuring sinds 2024. RDW Open Data: Geconstateerde Gebreken.

Veelvoorkomende adviespunten

Tyre(s) with tread depth of 1.6 to 2.5 mm15,3%
Mechanical brake parts show wear3,3%
Steering or kingpin ball joint wear up to 1.0 mm0,5%
Shock absorber leaking0,3%

Adviespunten worden bij de APK genoteerd, maar zijn geen afkeur.

Cijfers

Geregistreerd in Nederland20.164
Open terugroepactie (nog niet hersteld)1,5%
Onlogische kilometerstand1,4%
Gebruikt als taxi0%
Eerste toelating2011 tot 2022

Alle Škoda Citigo personenauto's in het RDW-register, 2026-10-06.

Terugroepacties

GepubliceerdOnderdeelRisicoAuto's in NL
2026-09-15airbags, seat belts and occupant protectionserious163
2023-10-23steeringserious1
2020-12-01electrical systemserious4
2017-12-28bodywork–34
2016-07-06doors, bonnet and tailgateserious1.138
2013-05-02airbags, seat belts and occupant protectionserious479

Terugroepacties voor dit model bij de RDW; niet elke actie geldt voor elke auto. Check een kenteken om te zien of er een open staat.

Vragen

Hoe vaak wordt een Škoda Citigo afgekeurd bij de APK?

In een steekproef van 399 auto's (eerste toelating 2012–2021) had 56,1% minstens één gebrek bij een APK-keuring sinds 2024, tegenover 51,5% over alle modellen.

Wat zijn veelvoorkomende problemen bij de Škoda Citigo?

De meest voorkomende APK-gebreken zijn: tyre pressure incorrect (15,3%), tyre tread depth insufficient (12%), dipped beam incorrectly aimed (10%).

Heeft de Škoda Citigo terugroepacties?

Ja, de RDW noemt 6 terugroepacties. Bij 1,5% van de geregistreerde auto's staat er nog een open. Check een specifieke auto op kenteken via factline.dev/vehicle.

Andere Škoda-modellen

Octavia · Fabia · Kodiaq · Enyaq · Karoq · Superb · Elroq · Kamiq · Yeti · Scala · Rapid · Roomster

Bron: RDW Open Data (Gekentekende voertuigen, Geconstateerde Gebreken, Terugroepacties), CC0. Modelindeling door Factline op basis van RDW-handelsbenamingen. English