Auto's · Opel

Opel Zafira: veelvoorkomende problemen, APK-afkeur en terugroepacties

Er zijn 31.783 Opel Zafira's geregistreerd in Nederland, met een eerste toelating tussen 1999 en 2019.

In een steekproef van 399 auto's had 73,9% minstens één gebrek bij een APK-keuring sinds 2024, vaker dan gemiddeld (51,5% over alle modellen).

Het meest voorkomende gebrek is excessive leak of other fluids (20,1% van de gekeurde auto's).

De RDW noemt 30+ terugroepacties voor dit model; bij 19,6% van de geregistreerde auto's staat er nog een open.

3,1% heeft een kilometerstand die de RDW als onlogisch aanmerkt, een teken van een teruggedraaide teller.

Een specifieke Opel Zafira checken

Gratis: APK-vervaldatum, verzekering, openstaande terugroepactie en het kilometerstand-oordeel van de RDW. Het volledige rapport (€1,95) toont elke APK-keuring met gebreken, import- en taxiverleden. (Rapport in het Engels.)

Meest voorkomende APK-gebreken

GebrekAuto's
Excessive leak of other fluids20,1%
Tyre tread depth insufficient19%
Tyre pressure incorrect13%
Number plate light not working (properly) / missing10,5%
Indicator colour deviates or not permitted10,5%
Dipped beam incorrectly aimed9,5%
Tyre damaged9,3%
Brake or parking brake cable / outer cable defective7,5%
Wipers give insufficient visibility7,3%
Exhaust not gas-tight / exhaust gases discharged unsafely6,8%

Aandeel van 399 auto's in de steekproef (eerste toelating 2012–2021) met dit gebrek bij een APK-keuring sinds 2024. RDW Open Data: Geconstateerde Gebreken.

Veelvoorkomende adviespunten

Tyre(s) with tread depth of 1.6 to 2.5 mm14,5%
Mechanical brake parts show wear7,5%
Shock absorber leaking0,8%
Steering or kingpin ball joint wear up to 1.0 mm0,5%

Adviespunten worden bij de APK genoteerd, maar zijn geen afkeur.

Cijfers

Geregistreerd in Nederland31.783
Open terugroepactie (nog niet hersteld)19,6%
Onlogische kilometerstand3,1%
Gebruikt als taxi0,1%
Eerste toelating1999 tot 2019

Alle Opel Zafira personenauto's in het RDW-register, 2026-10-06.

Terugroepacties

GepubliceerdOnderdeelRisicoAuto's in NL
2026-06-10electrical systemserious24
2026-01-15airbags, seat belts and occupant protectionserious9.577
2025-11-14engine, fuel, lubrication and cooling–4.322
2025-11-03engine, fuel, lubrication and cooling–23.904
2025-10-16brakesserious2
2025-09-18engine, fuel, lubrication and coolingserious12.893
2025-09-16airbags, seat belts and occupant protectionserious1
2025-09-12axles, wheels and tyresserious12.382
2025-06-06electrical system–80
2025-04-24electrical system–3.557
2025-01-27seats–1.006
2024-11-15electrical system–3.426
2024-10-03suspension–127
2024-08-12electrical systemserious5
2024-02-19engine, fuel, lubrication and cooling–1.118

Terugroepacties voor dit model bij de RDW; niet elke actie geldt voor elke auto. Check een kenteken om te zien of er een open staat.

Vragen

Hoe vaak wordt een Opel Zafira afgekeurd bij de APK?

In een steekproef van 399 auto's (eerste toelating 2012–2021) had 73,9% minstens één gebrek bij een APK-keuring sinds 2024, tegenover 51,5% over alle modellen.

Wat zijn veelvoorkomende problemen bij de Opel Zafira?

De meest voorkomende APK-gebreken zijn: excessive leak of other fluids (20,1%), tyre tread depth insufficient (19%), tyre pressure incorrect (13%).

Heeft de Opel Zafira terugroepacties?

Ja, de RDW noemt 30 terugroepacties. Bij 19,6% van de geregistreerde auto's staat er nog een open. Check een specifieke auto op kenteken via factline.dev/vehicle.

Andere Opel-modellen

Corsa · Astra · Meriva · Agila · Mokka · Karl · Crossland · Grandland · Insignia · Adam · Vectra · Frontera · Vivaro · Ampera · Kadett

Bron: RDW Open Data (Gekentekende voertuigen, Geconstateerde Gebreken, Terugroepacties), CC0. Modelindeling door Factline op basis van RDW-handelsbenamingen. English