Auto's · Mitsubishi

Mitsubishi Colt: veelvoorkomende problemen, APK-afkeur en terugroepacties

Er zijn 27.934 Mitsubishi Colt's geregistreerd in Nederland, met een eerste toelating tussen 1980 en 2026.

In een steekproef van 400 auto's had 78,3% minstens één gebrek bij een APK-keuring sinds 2024, vaker dan gemiddeld (51,5% over alle modellen).

Het meest voorkomende gebrek is steering dust boot damaged, not sealing (23% van de gekeurde auto's).

De RDW noemt 1 terugroepacties voor dit model; bij 0,8% van de geregistreerde auto's staat er nog een open.

2,9% heeft een kilometerstand die de RDW als onlogisch aanmerkt, een teken van een teruggedraaide teller.

Een specifieke Mitsubishi Colt checken

Gratis: APK-vervaldatum, verzekering, openstaande terugroepactie en het kilometerstand-oordeel van de RDW. Het volledige rapport (€1,95) toont elke APK-keuring met gebreken, import- en taxiverleden. (Rapport in het Engels.)

Meest voorkomende APK-gebreken

GebrekAuto's
Steering dust boot damaged, not sealing23%
Number plate light not working (properly) / missing19%
Wipers give insufficient visibility18%
Tyre pressure incorrect17%
Kingpin dust boot damaged and not sealing15,5%
Position light not working (properly)14%
Dipped beam incorrectly aimed13,3%
Indicator colour deviates or not permitted13%
Tyre damaged11,3%
Tyre tread depth insufficient10,8%

Aandeel van 400 auto's in de steekproef (eerste toelating 2012–2021) met dit gebrek bij een APK-keuring sinds 2024. RDW Open Data: Geconstateerde Gebreken.

Veelvoorkomende adviespunten

Tyre(s) with tread depth of 1.6 to 2.5 mm11%
Mechanical brake parts show wear4,8%
Steering or kingpin ball joint wear up to 1.0 mm1,3%
Shock absorber leaking0,5%

Adviespunten worden bij de APK genoteerd, maar zijn geen afkeur.

Cijfers

Geregistreerd in Nederland27.934
Open terugroepactie (nog niet hersteld)0,8%
Onlogische kilometerstand2,9%
Gebruikt als taxi0%
Eerste toelating1980 tot 2026

Alle Mitsubishi Colt personenauto's in het RDW-register, 2026-10-06.

Terugroepacties

GepubliceerdOnderdeelRisicoAuto's in NL
2021-06-16airbags, seat belts and occupant protectionserious7.817

Terugroepacties voor dit model bij de RDW; niet elke actie geldt voor elke auto. Check een kenteken om te zien of er een open staat.

Vragen

Hoe vaak wordt een Mitsubishi Colt afgekeurd bij de APK?

In een steekproef van 400 auto's (eerste toelating 2012–2021) had 78,3% minstens één gebrek bij een APK-keuring sinds 2024, tegenover 51,5% over alle modellen.

Wat zijn veelvoorkomende problemen bij de Mitsubishi Colt?

De meest voorkomende APK-gebreken zijn: steering dust boot damaged, not sealing (23%), number plate light not working (properly) / missing (19%), wipers give insufficient visibility (18%).

Heeft de Mitsubishi Colt terugroepacties?

Ja, de RDW noemt 1 terugroepacties. Bij 0,8% van de geregistreerde auto's staat er nog een open. Check een specifieke auto op kenteken via factline.dev/vehicle.

Andere Mitsubishi-modellen

Outlander · Space Star · ASX · Eclipse · Lancer · Grandis

Bron: RDW Open Data (Gekentekende voertuigen, Geconstateerde Gebreken, Terugroepacties), CC0. Modelindeling door Factline op basis van RDW-handelsbenamingen. English