Auto's · Kia

Kia Carens: veelvoorkomende problemen, APK-afkeur en terugroepacties

Er zijn 4.371 Kia Carens's geregistreerd in Nederland, met een eerste toelating tussen 2001 en 2019.

In een steekproef van 399 auto's had 68,7% minstens één gebrek bij een APK-keuring sinds 2024, vaker dan gemiddeld (51,5% over alle modellen).

Het meest voorkomende gebrek is tyre tread depth insufficient (19% van de gekeurde auto's).

De RDW noemt 2 terugroepacties voor dit model; bij 11,6% van de geregistreerde auto's staat er nog een open.

2,4% heeft een kilometerstand die de RDW als onlogisch aanmerkt, een teken van een teruggedraaide teller.

Een specifieke Kia Carens checken

Gratis: APK-vervaldatum, verzekering, openstaande terugroepactie en het kilometerstand-oordeel van de RDW. Het volledige rapport (€1,95) toont elke APK-keuring met gebreken, import- en taxiverleden. (Rapport in het Engels.)

Meest voorkomende APK-gebreken

GebrekAuto's
Tyre tread depth insufficient19%
Tyre pressure incorrect15%
Number plate light not working (properly) / missing13%
Tyre damaged10,8%
Dipped beam incorrectly aimed10%
Wipers give insufficient visibility9,8%
Dipped/main beam not working (properly)8,8%
Exhaust not gas-tight / exhaust gases discharged unsafely7,3%
Indicator colour deviates or not permitted5%
Brake light not working (properly)4,5%

Aandeel van 399 auto's in de steekproef (eerste toelating 2012–2021) met dit gebrek bij een APK-keuring sinds 2024. RDW Open Data: Geconstateerde Gebreken.

Veelvoorkomende adviespunten

Tyre(s) with tread depth of 1.6 to 2.5 mm13%
Mechanical brake parts show wear9,3%
Steering or kingpin ball joint wear up to 1.0 mm2,5%
Shock absorber leaking2%

Adviespunten worden bij de APK genoteerd, maar zijn geen afkeur.

Cijfers

Geregistreerd in Nederland4.371
Open terugroepactie (nog niet hersteld)11,6%
Onlogische kilometerstand2,4%
Gebruikt als taxi0,1%
Eerste toelating2001 tot 2019

Alle Kia Carens personenauto's in het RDW-register, 2026-10-06.

Terugroepacties

GepubliceerdOnderdeelRisicoAuto's in NL
2024-11-11electrical system–45.406
2013-05-21lights–17.751

Terugroepacties voor dit model bij de RDW; niet elke actie geldt voor elke auto. Check een kenteken om te zien of er een open staat.

Vragen

Hoe vaak wordt een Kia Carens afgekeurd bij de APK?

In een steekproef van 399 auto's (eerste toelating 2012–2021) had 68,7% minstens één gebrek bij een APK-keuring sinds 2024, tegenover 51,5% over alle modellen.

Wat zijn veelvoorkomende problemen bij de Kia Carens?

De meest voorkomende APK-gebreken zijn: tyre tread depth insufficient (19%), tyre pressure incorrect (15%), number plate light not working (properly) / missing (13%).

Heeft de Kia Carens terugroepacties?

Ja, de RDW noemt 2 terugroepacties. Bij 11,6% van de geregistreerde auto's staat er nog een open. Check een specifieke auto op kenteken via factline.dev/vehicle.

Andere Kia-modellen

Picanto · Niro · Sportage · Rio · Ceed · Stonic · Venga · Cee · EV3 · EV6 · Xceed · Sorento · Proceed · Soul · EV5

Bron: RDW Open Data (Gekentekende voertuigen, Geconstateerde Gebreken, Terugroepacties), CC0. Modelindeling door Factline op basis van RDW-handelsbenamingen. English