Auto's · Dacia

Dacia Sandero: veelvoorkomende problemen, APK-afkeur en terugroepacties

Er zijn 30.776 Dacia Sandero's geregistreerd in Nederland, met een eerste toelating tussen 2008 en 2026.

In een steekproef van 399 auto's had 56,1% minstens één gebrek bij een APK-keuring sinds 2024, ongeveer even vaak als gemiddeld (51,5% over alle modellen).

Het meest voorkomende gebrek is tyre pressure incorrect (14% van de gekeurde auto's).

De RDW noemt 9 terugroepacties voor dit model; bij 0% van de geregistreerde auto's staat er nog een open.

1,6% heeft een kilometerstand die de RDW als onlogisch aanmerkt, een teken van een teruggedraaide teller.

Een specifieke Dacia Sandero checken

Gratis: APK-vervaldatum, verzekering, openstaande terugroepactie en het kilometerstand-oordeel van de RDW. Het volledige rapport (€1,95) toont elke APK-keuring met gebreken, import- en taxiverleden. (Rapport in het Engels.)

Meest voorkomende APK-gebreken

GebrekAuto's
Tyre pressure incorrect14%
Dipped beam incorrectly aimed12%
Number plate light not working (properly) / missing12%
Tyre tread depth insufficient10,5%
Wipers give insufficient visibility9,8%
Tyre damaged7,5%
Dipped/main beam not working (properly)6,3%
Indicator colour deviates or not permitted4,3%
Brake light not working (properly)3,8%
Excessive leak of other fluids3,3%

Aandeel van 399 auto's in de steekproef (eerste toelating 2012–2021) met dit gebrek bij een APK-keuring sinds 2024. RDW Open Data: Geconstateerde Gebreken.

Veelvoorkomende adviespunten

Tyre(s) with tread depth of 1.6 to 2.5 mm8%
Mechanical brake parts show wear4,3%
Steering or kingpin ball joint wear up to 1.0 mm1,5%
Shock absorber leaking0,5%

Adviespunten worden bij de APK genoteerd, maar zijn geen afkeur.

Cijfers

Geregistreerd in Nederland30.776
Open terugroepactie (nog niet hersteld)0%
Onlogische kilometerstand1,6%
Gebruikt als taxi0%
Eerste toelating2008 tot 2026

Alle Dacia Sandero personenauto's in het RDW-register, 2026-10-06.

Terugroepacties

GepubliceerdOnderdeelRisicoAuto's in NL
2021-10-19engine, fuel, lubrication and coolingserious0
2021-06-04doors, bonnet and tailgate–190
2020-03-18electrical systemserious0
2019-02-19engine, fuel, lubrication and cooling–1
2019-02-06airbags, seat belts and occupant protection–900
2018-03-23axles, wheels and tyresserious1
2017-01-13brakesserious119
2016-12-22airbags, seat belts and occupant protectionserious150
2016-01-25steeringserious601

Terugroepacties voor dit model bij de RDW; niet elke actie geldt voor elke auto. Check een kenteken om te zien of er een open staat.

Vragen

Hoe vaak wordt een Dacia Sandero afgekeurd bij de APK?

In een steekproef van 399 auto's (eerste toelating 2012–2021) had 56,1% minstens één gebrek bij een APK-keuring sinds 2024, tegenover 51,5% over alle modellen.

Wat zijn veelvoorkomende problemen bij de Dacia Sandero?

De meest voorkomende APK-gebreken zijn: tyre pressure incorrect (14%), dipped beam incorrectly aimed (12%), number plate light not working (properly) / missing (12%).

Heeft de Dacia Sandero terugroepacties?

Ja, de RDW noemt 9 terugroepacties. Bij 0% van de geregistreerde auto's staat er nog een open. Check een specifieke auto op kenteken via factline.dev/vehicle.

Andere Dacia-modellen

Duster · Logan · Jogger · Spring · Lodgy · Bigster

Bron: RDW Open Data (Gekentekende voertuigen, Geconstateerde Gebreken, Terugroepacties), CC0. Modelindeling door Factline op basis van RDW-handelsbenamingen. English